התקנה של Windows 10 Pro על מחשב עם רשיון Windows 10 Home

תיאור

יש לי מחשב נייד שמגיע עם רשיון מובנה [1] לחלונות 10 Home, שדרוג לגרסת Professional דרך Microsoft Store עולה $99 (מה שבנוסף דורש חשבון מיקרוסופט ולהצמיד את הרשיון\מערכת הפעלה לחשבון), אבל יש אתרים שמוכרים רשיון OEM בכמה עשרות דולרים בודדים (את שלי רכשתי ב-$14), הבעיה שאי אפשר להשתמש בקוד הזה לשדרוג, חייבים להתקין מההתחלה חלונות בגרסת Pro, אחרת הקוד הפעלה לא יתקבל.

היום אפשר להוריד בקלות את ההתקנה של חלונות Home/Pro מהאתר של מיקרוסופט, אך בעוד שבעבר בזמן ההתקנה היה ניתן לבחור איזה גרסה של חלונות 10 להתקין, היום כאשר חלונות מזהה רשיון מובנה היא תשתמש בגרסה המתאימה להתקין (במקרה שלי, חלונות 10 Home).

פתרון

בכדי להורות להתקנה להתקין את גרסת Pro [2], צריך ליצור שני קבצים [3] תחת הנתיב source ב-USB שיצרתם (אם אין לכם יכולת לערוך את התוכן של ה-USB, תצטרכו לבצע את השינויים ב-ISO, “ולצרוב” מחדש, אני לא אכנס לפרטים הנדרשים בכדי לבצע זאת).

הקובץ הראשון EI.cfg

[EditionID]
Professional
[Channel]
OEM
[VL]
0

והקובץ השני PID.txt

[PID]
Value=XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

החליפו את האיקסים עם המספר רשיון שלכם.

מה זה VL?

זו ההגדרה של Volume License, רכישה מרוכזת של רשיונות, מה שמאפשר להפעיל >1 רשיונות עם קוד בודד. ברוב המקרים, תצרכו להגדיר את זה כ-0.

אני מזכיר שוב, הקבצים צריכים להיות תחת הנתיב source ב-USB (הנתיב כבר קיים, רק צריך להוסיף את שני הקבצים אליו).

זהו, כעת שתתחילו את ההתקנה, היא תתקין את גרסת Pro למרות שיש לכם מחשב עם רשיון Home מובנה.

מידע נוסף

1. System Locked Pre-installation - Wikipedia
  2. Prevent Windows 10 installer from using the preinstalled serial key without disabling UEFI - Super User
  3. Windows Setup Edition Configuration and Product ID Files (EI.cfg and PID.txt) | Microsoft Docs