אנטגרציה עם דיסקורד

כדי לנסות לשמור על הפעילות של הקהילה, ובהתחשבות בזה שלאחרונה יותר אנשים מעדיפים לשאול שאלות ב IM במקום בפורומים

אני חושב שזה רעיון טוב ליצור דיסקורד לפורום הזה.
נראה שיש כמה פלאגינים שאמורים לעשות את זה טוב יותר:

• בשביל שישלחו הודעות בדיסקורד כשיפורסם נושא חדש פה
  • בשביל לסנכרן את המשתמשים שבשרת / פורום

תודה רבה על ההצעה @MeitarR, אבל כרגע הביצוע שלה לא אפשרי (וזה עוד לפני שאנחנו דנים אם היא בכלל רלוונטית, האם אנחנו צריכים להרחיב את הפעילות ל-Discord). ההטמעה לא אפשרית בגלל:

1. דורש תחזוקה של מערכת נוספת (Discord).
  2. דורש תחזוקה של סינכרון בין המערכות.

ברגע שיהיו עוד אנשי צוות יהיה אפשרי לדון בקיום של שרת Discord, נכון לעכשיו לדעתי זה לא רלוונטי ואנחנו צריכים להתמקד בפיתוח של המערכת הקיימת.

אין פה תחזוקה, השרת מאוחסן על השרתים בדיסקורד, כל מה שצריך לעשות זה לבחור שם ולסדר הרשאות וערוצים

את זה הפרוייקט השני ששלחתי עושה

אוקי

בהתחשב בזה שעכשיו יש עוד אנשי צוות(באופן קצת משעשע, פותח האשכול), אולי זה הזמן להעלות את זה מחדש?
זה לא אמור להיות מסובך ליישום וזה יכול להיות תוספת מועילה.
במקרה הרי גרוע, תמחקו את השרת והמצב יחזור לקדמותו (:

אני לא אחזור על בעית הביצוע שהזכרתי בתגובה הקודמת שלי, ואני ארחיב על עניין הרלוונטיות. לדעתי דיסקורד או כל צ’אט אחר הוא בפועל מוצר מתחרה (תחליפי) ולא משלים [1], משמע הפעילות שם למעשה פוגעת בפעילות\איכות של הפורום. אתה מוזמן להראות לי איך אלו כן מוצרים משלימים, איך הפעילות הנוספת של הפורום בדיסקורד תורמת ישירות לפורום עצמו.

אני מבין שיש לאנשים קושי לכתוב בפורמט\סטנדרט מסויים והכי קל לבוא ולזרוק לינקים ולשוחח בצורה קלה ללא הבאת מקורות והוכחות במהלך הדיון. אבל זו לא מטרת הפורום. אין לי בעיה עם דיסקורד, טלגרם או כל אלטרנטיבה אחרת, אבל הרעיון של הפורום (לפחות מבחנתי) הוא להעלות את רמת הדיון.

קישורים:

1. ויקיפדיה - מוצר משלים

אני מניח שהפער בין הדעות שלנו נובע מכך שאני רואה בדיסקורד כפורום לשיח יותר off-topic-י מאשר האתר, מעין במה לשאלות/שיח טכנולוגי פחות רציני, או קצר יותר.
כרגע יש את הצ’אט באתר, אבל מסיבות ברורות הוא מוגבל במה שהוא יכול להציע בהשוואה לפלטפורמת VoIP מוגמרת

באשר לתחזוקה, אני לא מכיר את הבעיות שהעלית, יצרתי תבנית לדוגמה(צירפתי למטה) וזה לקח בערך חצי דקה, דיסקורד בנוי בצורה מאוד אינטרקטיבית והדבר היחיד שכן צריך “לאחסן” זה בוט כלשהו במידה ורוצים לממש את הרעיון של הסנכרון, אבל באתי מתוך נקודת הנחה שמיתר מוכן לדאוג לזה

אני מבין את הדעה שלך והיא לגיטימית, תודה על התגובה.

אני לא בטוח מה הנסיון שלך עם הפלטפורמה, אבל זכור לי שציינת ב-Fxp שאתה רגיל לשרתי טימספיק, אז זו דוגמה לשרת ריק:

פאנל ניהול:

אני מכיר את דיסקורד, לא צריך להגזים, אפילו נתתי לו צ’אנס בעבר הרחוק.

בוא נחזור לשאלה שעל הפרק, הרלוונטיות. תסביר לי איך צ’אט (כזה או אחר, שלא חלק אינטגרלי מהאתר) תורם לפעילות באתר, בוא נגיד ויש לנו עכשיו אינטגרציה עם discord, איך ההטמעה תורמת לשיח איכותי בפורום?

יש היום עשרות קבוצות, שהן מבוססות IM (בדיסקורד, בטלגרם וכמה משוגעים בווטסאפ), הפורום לא בא להדמות או להתחרות עמן. אני לא מתנגד להן, אני אפילו נמצא בחלק מהקבוצות הללו, רק הפורום נועד להיות שונה.

שמע, אם הייתה פה פעילות ענפה ואנשים רצו להכיר אחד את השני קצת יותר תחת כנפי הפורום, לדבר באופן קליל אחד עם השני, אז היה מקום לאינטגרציה, רק במקרה הזה אני יכול לחשוב שזה מוצר משלים.

אם אחד המפקחים (@MeitarR @Revirtux) יקח על עצמו לנהל את דיסקורד, נעלה את זה להצבעה.

אז איך (לדעתי) צ’אט כזה יכול לתרום לפעילות ותוכן איכותי באתר

• קודם כל, זה “עולה” פחות להצתרף לקהילה, ולא במובן של להרשם, אלא במובן של להשתלב בשיח
  • בגלל שזה יותר קל אז כנראה יצתרפו יותר אנשים
  • כשיהיו יותר אנשים, יהיה יותר “דרייב” לאנשים לכתוב דברים בפורום כי זה יהיה מיועד ליותר אנשים והם לא ירגישו שהם עושים את זה לחינם

שיח חופשי ומהיר זה טוב, הבעיה היא שזה לא מתועד
צריך לפתח (או למצוא) דרך לתעד שיחות או ליצא אותן לאשכולות באתר
בשביל זה אפשר גם לשייך משתמש בדיסקורד למשתמש באתר (שיהיה קישור בעזרת בוט בכניסה לשרת או משהו)

אגב, אין לי בעיה לדאוג לדיסקורד
אבל צריך לחשוב איך מממשים את האינטגרציה ביניהם (בלי לפגוע יותר מידי בשימושיות)

לשייך משתמש בדיסקורד למשתמש באתר לא אמור להיות בעייתי במיוחד, המון קהילות עשו את זה בדרכים שונות. מה הכוונה ב"בלי לפגוע באינטגרציה ביניהם", על מה חשבת?

באופן כללי אני מאוד בעד הרעיון, בגלל זה גם העליתי אותו מחדש. אני מאמין ששיח off topic-י נגיש זו דרך מצוינת להעשיר קהילה (בין היתר בפן החברתי יותר), וכנראה שאין פלטפורמה אחרת שמתחרה בתפוצה שלה בדיסקורד בהקשר הזה.

באופן מפתיע, המון מהתוכן היותר מעניין ואיכותי שנתקלתי בו הופיע בשיחות אקראיות שהתפתחו בדיסקורד, לפעמים שיחות אקראיות גורמות לדברים מעניינים לצוף :man_shrugging:

הרעיון הוא שיהיה שיחות ושאלות בדיסקורד
ואז נגיד היתה שאלה מעניינת שהתפתחה לשיחה קצרה

אז שיהיה פיצ׳ר לקחת את השיחה הזו ולשכפל אותה לאתר פה

זה מסובך, אבל זה בסופו של דבר אפשרי

(ואולי נרצה גם הפוך, אבל זה כנראה יותר קל)