אשכול הדוקסינג הגדול, ספרו על עצמכם

הפורמט לא מחייב, תרגישו חופשי לספר על עצמכם מה שאתה רוצים, איך שאתם רוצים. תמיד תוכלו לבקש למחוק את ההודעה שלכם אם מצאתם כי אינכם מעוניינים לחלוק פרטים מסויימים. תרשו לי להתחיל…

קוראים לי יצחק, אני בן 37, אני עובד כ-DevOps Engineer [1]. לעולם האבטחת מידע והאקינג אני מחובר רק כתחביב עמוק ולא כמקצוע, את תחילת דרכי עשיתי בשלהי סוף שנות ה-90 כשזכיתי להתחבר לאינטרנט ולזכות למסך הכחול [2] הראשון בחיי, סקרן אותי איך מישהו יכול להקריס לי את המחשב עם פאקטה בודדת, איך אני יכול להגן על עצמי, והכי חשוב בזמנו - איך אני יכול לעשות את זה לאחרים… הדברים היו הרבה יותר פשוטים אז, Netbus ו-SubSeven היו סך הכל בדיחה שהיינו שולחים לחברים בשביל לפתוח להם את הכונן סידירום, ICMP Flood ו-Botnets [3] היו סך הכל דרכים להשתלט [4] לאנשים שעצבנו אותנו על החדר IRC שלהם. לא היה כסף, ונדליזם או מחשבה קרמינלית בפעולות (ההרסניות) הללו, רק הרבה כיף - שטויות של ילדים.

היה דיי קשה לשמור על קשר עם הקהילה או לרכוש ידע בשירות הצבאי (קרבי) שלי, אני זוכר קניתי Palm Pilot m500 [5] והעמסתי עליו ספרים שקשורים ללינוקס, בין שבירת שמירה לשעה פנויה הייתי קורא את המדריכים, כותב על דף את הפקודות החשובות ואז כשהייתי יוצא שבת הייתי מנסה אותן. באותן שבתות הייתי מבקר בפורומים, וערוצי IRC שהקהילה התפזרה בניהם IHA, IHC, IKP, NiX וכמובן פורום בומבה (FXP של היום [6]), בנוסף הייתי מנהל אבט"מ בפורום MPDan שאין לו כל זכר היום.

מהצבא לטיול שאחרי צבא, ללימודים - התרחקתי מהתחום, יותר התרכזתי בשרתים וניהול שלהם זה היה פרקטי וכלכלי עבורי. איכשהו ואיפשהו בשנת 2009 הניצוץ שוב חזר, לרוב הייתי כותב בבלוג שלי [7] אך עדיין לא פעיל בצורה אקטיבית בקהילה, רק עוקב. איכשהו יצא שגם Digital Whisper [8] התחילו לפרסם את המגזין שלהם באותה שנה, אבל אין קשר בין הדברים, סתם חשבתי שזה יהיה נחמד לציין זאת.

את הפורום הירוק (2008) של גיא פספסתי כמעט במלואו, הפורום החדש שצמח ממנו ב-2012 כן הצליח לתפוס את תשומת ליבי, בעיקר בגלל שהאמנתי (כמו שאני מאמין היום) שהקהילה הישראלית צריכה מקום לחלוק בו דעות בין שווים (שזה לא המצב במקרה של בלוג או מגזין, שהדיון הוא חד צדדי). הפורום היה במצב דיי גרוע, היה נופל מספר פעמים בחודש למספר ימים, ידעתי שאני יכול לעזור בתחזוקת הפורום, אך לצערי היה לי רק את היכולות של ניהול שרתים ולא של אנשים. לאחר שהפורום הגיע לפעילות דיי אפסית (וגם נפרץ [9]) החלטתי להסיר את ידיי מהמושכות, והפורום נסגר בסוף 2016.

היום כנראה רובכם רואים אותי פעיל ב-FXP עם הכינוי iTK998 (למה לא 98? כי אני לא זוכר את הססמה למשתמש הראשון שפתחתי, פאדיחה), ואני פשוט מתוסכל ממה שהולך שם, לא מאשים את המנהלים כי בסופו של דבר המטרה של FXP זה לעשות כסף, והדבר היחיד שחשוב להם, זה מונה ההודעות. אני מקווה שהפורום פה יצליח להוות אלטרנטיבה, לקיים קהילה בוגרת ואיכותית, שעוזרת למתחילים את דרכם בתחום בצורה אחראית ומקצועית, ואולי שגם אנשים בעלי ידע ירגישו שגם הם, מדי פעם, לומדים משהו חדש.

נ.ב
אם אתם שואלים מה משמעות הכינוי iTK98, אז פשוט מדובר באותיות שמרכיבות את השם שלי בלועזית והשנה שבה התחלתי לגלוש באינטרנט.

קישורים:

1. Puppet - What is a DevOps Engineer
  2. Wikipedia - WinNuke
  3. Wikipedia - IRC flood
  4. Wikipedia - IRC takeover
  5. Wikipedia - Palm m500 series
  6. וויקיפדיה - FXP
  7. iTK98’s Blog
  8. Digital Whisper
  9. Hackerspace - Blog - הפריצה ל-Hacking.org.il - אחרית דברים

ים, 28.

התחלתי סביב 2002~ ברשתות IRC שם זכיתי ללמוד תכנות, ככה שגדלתי לתוך ההתפתחות המגניבה בתחום.
סיקרתי הרבה את התחום בשנים האחרונות וצברתי לא מעט עוקבים (למרות שכיום אני מעט פחות פעיל). מאז גיל 18 זכיתי להדריך כמה מאות חניכים וחניכות וללמד אותם תכנות.
מאוד אוהב את Discourse ומקווה שתקום פה קהילה מצוינת.

@Infinity אני לא לוחץ, אבל יש לך המון עוד לספר, מה על התקופה שלך בפורום הירוק?

שמי אסף, בקרוב בן 20, משער שזה הופך אותי לאחד הצעירים בקהילה.
אוהב כל דבר שקשור לאבטחת מידע בערך מגיל 12.
כרגע משרת בצבא האדום (כחול לבן) בתפקיד שלא ארחיב עליו בפורום פתוח באינטרנט.
השם שלי בכספ הוא PogChamp.

גר במרכז, אוהב חתולים, אוכל קובה כל יום.