הבהרה לגבי מחיקת אשכול "איך אפשר ... כך שלא ימצאו אותך ... משטרה ..."

היום מחקתי אשכול שהייתה לי דילמה לגביו, האם יש מקום לאשכול כזה בזה בפורום. אני אנסה להבהיר למה בסוף החלטתי למחוק את האשכול והרכיבים בו שגרמו לי לדילמה בקבלת ההחלטה.

ידע לכשעצמו אין טוב ואינו רע; מטרת הפורום היא ללמד, לחלוק ידע בין חברי הפורום, מקום מפגש לדבר ולהחליף רעיונות. מה שתחליטו לעשות עם הידע שצברתם, זו כבר החלטה שלכם. אני אנסה להקפיד (לכל הפחות באשכולות שלי) להזהיר אותכם מההשלכות הפליליות שעלולות לצוץ במקרה של שימוש מסויים בידע בסיטואציות מסויימות.

האם הרצון “להסתתר מהמשטרה” זו אינדיקציה לכוונה פלילית; כשאני חושב על התגובה שלי, אני מאמין שהייתי צריך להיזהר בדברים שאמרתי, טענתי טיעון דומה לרעיון “אם יש לך משהו להסתיר, אתה כנראה עבריין” [1] - וזה טיעון שהוא לא נכון לדעתי. אנונמיות חשובה לקיומו של דיון, החלפת רעיונות וחשיפת שחיתיות, אך יכולה גם להיות מנוצלת לרעה.

ובכל זאת, מחקת את האשכול; אני חושש שהאשכול היה עלול להוביל לקבלת תשומת לב שלילית עבור הפורום, בעוד שכוונת פותח האשכול אינה ברורה ויכולה להיות לגיטימית (חושף שחיתיות לדוגמה), ניסוח השאלה (התחמקות מהמשטרה) [לדעתי] חושף את מפעיל הפורום לביצוע עבירה (סיוע) - במקרה והמשתמש ישתמש בידע הזה לביצוע עבירה. ולכן החלטתי למחוק את האשכול ולהרחיק את המשתמש שפתח את האשכול מהפורום.

מקור: Nevo

מודה שעדיין יש לי דילמה עם עצמי… אשמח לשמוע את דעתכם.

קישורים:

1. Nothing to hide argument - Wikipedia

זה מעלה לי מחשבה כזו, מה אם אותו אדם היה שואל בצורה קצת שונה כמו “איך ניתן להשיג פרטיות ברשת?” או “איך המשטרה מתחקה אחרי אנשים ברשת?” לכאורה אין פה שאלה עם מניע פלילי וכמו שאמרת מידע לכשעצמו הוא איננו רע, השימוש בו הופך את פעולת המשתמש לדבר רע או טוב.

בכל מקרה, באשכול הנ"ל לדעתי אין ספק שמדובר בהצהרה מובהקת לבקשה לסיוע לדבר עבירת לשון הרע [1] או משהו בסגנון.

על אותו משקל זה כמו שמישהו ישאל “איך לפרוץ לבנק דיסקונט?” לעומת “מה מערכות ההגנה שבנקים משתמשים בהם כנגד פריצות?”
לכן אני תומך בהחלטה שלך, למרות שאפשר לענות על השאלה הזו וגם להתנער מאחריות.

1. חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965

במקרה הזה אני מאמין שלא הייתה בעיה לענות על השאלה, אני חושב שלהקים ולהפעיל hidden service הוא נושא מעניין וקשור לעולם אבט"מ שאפשר לעסוק בו.