דרך לזהות פרופילים מזוייפים, חיפוש תמונה הפוך

לינקדאין היא רשתות חברתית המיועדת לקהל המקצועי\עסקי, אנשים חולקים שם המון מידע בצורה פומבית בכדי לזכות לנראות (ולפעמים יותר מדי מידע). לינקדאין עם השנים החמירה את הפרטיות הדיפולטיבית ברשת שלה [1], אבל עדיין הרשת היא מקור חשוב לאיסוף מידע על אנשים פרטיים וחברות.

אחת הבעיות העקריות שיש לדעתי עם משתמשי לינקדאין (במיוחד כאלו שמחפשים עבודה), היא שהם נוטים לאשר חברים חדשים ללא הבחנה, מתוך מטרה להגדיל את מעגל החברים וההזדמנויות. אך מומלץ בכל פעם שאתם מקבלים בקשת חברות (גם אם זה ממישהו שמציג את עצמו כ-HR), לבדוק את רקע המשתמש.

מדי פעם אני בוחן מי התסכל לי בפרופיל, וראיתי שמישהי שמציגה את עצמה כ"הילה לוי" צפתה בפרופיל שלי, הפרופיל לא היה מושקע מה שישר הדליק אצלי נורה שמדובר בפרופיל מזוייף.

אחת הדרכים שאפשר לבדוק אם מדובר בפרופיל מזוייף, זו התמנות פרופיל, האם מדובר בתמונת stock או ממקור אחר? יש מספר שירותים שמאפשרים “reverse image search”, אבל הקל ביותר לשימוש הוא של Google, ואכן חיפוש הפוך של תמונה הוביל לכך שמדובר באיזשהי תמונת stock שהפרופיל המזוייף משתמש בו.

אז להבא, אם אתם משתמשים בפרופיל מזוייף, מומלץ להשקיע קצת יותר בתוכן הפרופיל ובבחירת תמונת הפרופיל.

קישורים:

1. Wired - Oh Look, LinkedIn also had 500M users’ data scraped