שאלות לגבי MCaaa ו-MCSA (2016)

שחלקכם יודעים יש הסמכה חדשה מנהל תשתיות ארגוניות
MCAAA (Microsoft Certified Azure Administrator Associate).
לי יש כבר הסמכה של MSCA Server 2016 שמיקרוסופט החליטה שכבר לא רלוונטי

מה שאני רוצה לדעת, זה ככה
אם אפשר לשדרג את התעודה הקיימת ?
או
שאני חייב לעשות את כל הבחינות כדי לקבל תעודה MCAAA ?

תודה לעוזרים
נ.ב
אם לא הגעתי לתת-פורום הנכון , אשמח שתעבירו אותי

שלום @Joker וברוך הבא לפורום.

ראשית לגבי MSCA - Windows Server 2016, כמו שציינת מיקרוסופט החליטו שההסמכה תפרוש בסוף ינואר 2021, והיא תוצג כבלתי פעילה החל מסוף ינואר 2023. זה כחלק משינוי מבנה ההסמכות במיקרוסופט ל-Role Based [1], אז לא יהיו יותר הסמכות MCSA אתה יכול למצוא עוד מידע לגבי השינוי כאן [2].

אין תחליף אמיתי להסמכה המדוברת (MCSA), זה בגלל השינוי במבנה ההסמכות. מחיפוש קצר, נראה כי ברוב התשובות אכן ממליצים לבצע את MCAAA כתחליף, אך אם תסכל על המדדים [3] [4], תראה שהם לא תואמים כמעט כלל, בעוד שההסמכה הישנה מתמקדת ב-Windows Server, ההסמכה החדשה מתמקדת Azure Cloud (יש שם קטגוריות דומות כגון ניהול הרשאות, קונטיינרים…).

למיטב ידעתי אין מסלול “שדרוג” מ-MCSA ל-MCAAA.

קישורים:

1. Microsoft - Tech Community - New role-based certification and training is here, and we’re just getting started!
  2. Microsoft - Tech Community - MCSA, MCSD, MCSE certifications retire; with continued investment to role-based certifications
  3. MCSA: Windows Server 2016 - Skills Measured
  4. Microsoft Certified: Azure Administrator Associate - Skills Measured

קריאה נוספת ומקורות:

1. Reddit - r/mcsa - Does anything actually replace the Windows Server MCSA Exams?
  2. Microsoft - Docs - Learn - MCSA: Windows Server 2016
  3. Microsoft - Docs - Learn - Microsoft Certified: Azure Administrator Associate
מידע מנהלתי
  • הכותרת שונתה לייצג את השאלה באופן מובהק יותר.
  • הוספו תגיות microsoft, certification ו-הסמכות.
  • נוצרה תת-קטגוריה חדשה “לימודים והסמכות” (תחת מתחילים) והנושא הועבר לשם.
  • הפורום לא אוהב all-caps English letters, אז הייתי חייב לכתוב MCaaa בכותרת.

שבוע מבורך, חיפשתי את הסמכה באתר מיקרוסופט ולא מצאתי, פניתי להם וקיבלתי תשובה שאין דבר כזה “MCAAA” (אני לא מבין ג’ון ברייס מוכרת הסמכה שלא קיימת ) ראיתי שכתבת Microsoft Certified: Azure Administrator Associate וזה בדיוק מה שהם אמרו.

There is no such MCAAA certification from Microsoft. There isn’t either an Enterprise Infrastructure Manager certification.

We have:

Microsoft Certified: Azure Administrator Associate. See this [blog post](https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-learn-blog/level-up-with-microsoft-certified-azure-
administrator-associate/ba-p/2107661?WT.mc_id=Azure_blog-wwl) for more details.

Microsoft Certified: Azure Solutions Architect Expert. See this blog post for more details.

Microsoft 365 Certified: Enterprise Administrator Expert.

בסוף הם שלחו שכנראה התכוונתי לזה

מתבצע עיבוד: Microsoft Certification poster.pdf…

שורה תחתונה
מה אני צריך ללמוד עכשיו אם הסמכה הזאת לא קיימת?

יכול להיות שהם לא קוראים לזה ברשאי תיבות, אלא בשם המלא וזה גרם לבילבול.

רק אציין שאני לא מבין כלל בהסמכות, יש לי אפס כאלו. אבל מחיפוש זריז נראה שיש הסמכה חדשה שמורכבת משתי תעודות (מוגדרות בטא, יהיו זמינות החל מדצמבר 2021) Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associate, והן יכולות להוות אלטנטיבה הגיונית להסמכה הישנה שלך.

אולי ברגע ש-Windows Server 2022 יהיה זמין, יהיו הסמכות יעודיות ל-on-prem, אבל אני דיי בספק, מיקרוסופט כנראה לכל הפחות ילכו על מודל ה-hybrid.

אבל לפי תגובות ישנות יותר נראה שהעמודה של Azure (הכי שמאלית בתמונה) היא זו שמחליפה את ההסמכות שפרשו.