לוח זמנים, פתיחת הפורום

הפורום ישאר במתכונת מוזמנים בלבד עד ה-26 ביולי, לאחר מכן הוא יפתח להרשמה חופשית. חלק מהמשתמשים שהוזמנו קודמו לדרגת אמון 2 (מי שקודם קיבל הודעה אישית מהמערכת), זה אומר שגם משתמשים אלו יכולים להזמין משתמשים חדשים. בשלב זה אני מבקש להזמין אך ורק אנשים שאתם באמת סומכים עליהם ואתם מאמינים שיכולים לתרום להתפתחות הפורום.

מבנה הקטגוריות עדיין נדון: היררכיית קטגוריות והצעות, תכנים לדיון בפורום, אז אם יש לכם משהו להוסיף, לשנות או לגרוע, זו ההזדמנות שלכם.

שבוע הבא הפורום יפתח להרשמה כללית, עדיין יש מספר נושאים שצריך לפתור:

• האם להשאיר את ההרשמה לאתר חופשית (הצבעה בתחתית ההודעה).
  • גיוס צוות (ראו אשכול).
  • הגדרת קטגוריות סופית (דיונים פה ופה).
  • כתיבת פוסטים שעוסקים ב"לינקיה", ב"איך אני מתחיל" ו"המלצות למסלולי לימוד", בשביל למנוע הצפה של הפורום בשאלות הללו (פשוט להפנות לאשכולות הללו ולהרחיב אותן תו"כ).
  • אני שוקל גם להתיר את הצפיה בקטגוריות מסויימות כחופשית, ללא צורך בהרשמה לפורום (מתחילים לדוגמה).
  • להשאיר את ההרשמה פתוחה תמיד
  • לפתוח את ההרשמה לתקופות מסויימות
  • לסגור את ההרשמה, להשאיר את הקהילה מבוססת הזמנות בלבד

0 מצביעים

• כל התוכן בפורום פומבי
  • חלק מהתוכן בפורום פומבי (תהיה הצבעה נפרדת לגבי הקטגוריות)
  • שום תוכן בפורום אינו פומבי

0 מצביעים

בסקר אין התייחסות לפתיחות של התוכן

אישית היתי רוצה שתוכן מהפורום יהיה פומבי. אם לא כולו אז שהבחירה תיהיה בידי המפרסם

Weird, it doesn’t let me to post an only Hebrew comment, without this part…

עד כמה שאני יודע (חיפוש ממש זריז בגוגל) אין אפשרות לקבוע אם התוכן הוא פרטי או פומבי ברמת האשכול, אך ורק ברמת הקטגוריה. אני משער שעל-ידי תוסף כלשהו נוכל להוסיף תג שחוסם את התוכן למי שאינו מחובר למערכת, אבל אצטרך לבדוק את זה לעומק.

לגבי לפתוח את כל התוכן, הוספתי סקר. אני מאמין שהפורום צריך אקסקלוסיביות מסויימת, שתוכן יהיה נגיש רק לאחר שמשתמש הוכיח את עצמו (לאו דווקא נרשם לפורום, אלא הגיע לרמה X בפורום ורק אז יקבל גישה לקטגוריות מסויימות).

לקראת הפתיחה מחר (09:00, כי לא נראה לי שאני אקום לפני), כל המשתמשים הקיימים במערכת קודמו לדרגת אמון 1. קצת מאכזב שלא כולם הצביעו, אבל לפי התוצאות הזמניות (עוד 3 שעות להצביע), ההרשמה תוגבל בזמן ותפתח מחדש לפרקים, יהיה דיון נפרד לגבי זה. לגבי פומביות\פרטיות תוכן הפורום לא הגענו להסכמה והסטטוס קוו ישמר. תהיה הצבעה נוספת בעתיד.

מאוד מסכים עם הטיעון הזה באופן כללי יש נושאים שיהיה פחות נוח לפרסם בהם מדריכים או להציג לקהל הרחב שאני יודע שתווצרנה סוגיות אתיות בחשיפה אליהן.
דוגמאות קלאסיות הן התקפות מודרניות וחולשות אבטחה שדורשות עידכונים רחבי היקף.