היררכיית קטגוריות והצעות

לרוב כשמדובר על תכנון מערכות אז מדובר על כמה פלטפורמות שונות ולא דברים טכניים על פלטפורמה ספציפית ולכן אני עדיין רואה בזה צורך

הכוונה הייתה שזה נושא נוסף ליד window, linux, תכנון מערכות

אבל כשאתה מכניס טאגים לנושאים שלמים כאלו, זה מרגיש שאתה אומר “אוקיי זה לא המטרה כל כך של הפורום אבל נוסיף למי שבאמת רוצה” במקום לתמוך בתחום שלם שיכול להשתמש בקטגוריות, ובאמת כמו שRevirtux ציין יש הרבה דברים שלא תדע איפה להכניס (זאת אמרת באיזה פורום ספציפית)

אני עדיין מעדיף את ההצעה המקורית

האמת שלי מרגיש שחסר תת-פורום (או המקביל פה) של מחקר נוזקות, ושל ווינדוס. חוץ מזה, הכל נשמע ממש סבבה. אולי שווה להוסיף בעולם של HL קצת שיט של web ואולי גם websec על הדרך.

שים לב שהפלטפורמה קצת שונה
ומה שיש פה זה קטגוריות ותאגים
ככה ש

לא מתקבל מבחינתי כי tags אמור ליהיות חלק מהשימוש הרגיל פה ולא nice to have

שים לב שזה נקרא קטגוריות ולא נושאים
יש לך קטגוריה שנקראת ווינדוז לדוגמה
ואז בתוכה אנשים יכולים לדבר על פיתוח לוינדוז (ולהתשמש ב tag המתאים)
או על מחקר של בינארי בווינדוז (ולהשתמש ב tag המתאים)
או על פיתוח לקרנל של ווינדוז (ולהשתמש ב tag המתאים)
וכו וכו

ככה זה גם מונע ממך בלבול של איפה אתה אמור לכתוב דברים כי אתה פשוט הולך לפלטפורמה שזה רלוונטי אליה ומוסיף את הtags בעצמך

אני לא יודע כמה טריוויאלי זה לממש, אבל אם הייתה את האופציה למשתמש להחליט אם הוא רוצה להשתמש בטאגים או את בתת קטגוריות יותר מפורטות אולי זה היה פותר את השיח

רק זורק שזה כנראה רעיון נוראי

אני נגד החלוקה הזאת, היא דיי אגרסיבית גם בצורת החלוקה ובגם בזה שהיא תיצור בסוף הרגשה של חוסר תוכן בפורום כשיווצר מצב שבכל תת קטגוריה יש לך פוסט אחד שתיים(לפחות בהתחלה). בנוסף, לחלק נגיד את פיתוח היי לבל לדברים כמו design patterns ו-oop ו-how to syntax זה לחלוטין לא רציונלי.

לדעתי את ענף הפיתוח לואו וענף ההיי אפשר לכנס לענף פיתוח ואז לפתוח 2 תתי ענפים של היי ולואו ולשלב עם שימוש ב labels כמו לדוגמא ה-labels ל-issues בגיטהאב, אני מתכוון גם ברמה הויזואלית הצבעונית שלהם כדי שיהיה איזה שהוא ניגוד צבעים שייצור חלוקת קטגוריות ויזואלית, שזה מאוד קריטי ליצירת UI flow אינטואיטיבי ופשוט.

לגבי ענף מחקר, כנל לדעתי לצמצם להיי, לואו, אמבדד\חומרה(?), קריפטו, פורנזיקה. אני לא סגור יותר מדי על החלוקה הזאת למעט החלוקה להיי ולואו. יש הרבה על מה לדבר בחלוקה הזאת. labeling גם מאוד רלוונטי אבל יותר ברמה של קלאסיפיקציה של הנושא והתוכן של הפוסט.

ענף PT, לדעתי לצמצם כמה שאפשר את החלוקה ואפילו לאחד לענף אחד ולהשתמש ב-labels כקלאסיפיקציה.

IT, Networks, Devops, לא כל כך יודע לחלק בצורה נכונה שתיצור הפרדה לוגית.

השאר נראה סבבה (רק אל תזניחו את תת פורום ctf :stuck_out_tongue:).

עמ;לק -

1. לצמצם את החלוקה לתתי ענפים לחלוקה יותר לוגית שיוצרת גם הפרדה בין תכנים שלא רלוונטי שיישחו באותה בריכה וגם לדאוג שלא תיווצר בפורום תחושה של חוסר תוכן (תלוי גם בכמות התוכן אבל משמעותית יותר רלוונטי כשאנחנו בשלב הזה של פורום מתחיל.

2. Labeling - שיטת קלאסיפיקציה טובה ברמת התת ענף\ענף, כמה היא תהיה טובה תתכנס בסופו של דבר לכמה נוח ופשוט לסנן תוכן לפי ה-label. לדעתי גם מאוד קריטי שה-labelים יהיו בצבעים כדי שיהיה למשתמש קל לראות אותם, UI נוח ופשוט זה דבר קריטי מאוד.

ממליץ לקרוא את זה, עזר לי להבין קצת יותר איך דברים אמורים להראות פה

חשוב לי להוסיף את הרשימת פיצרים של ה tags שמפורטת שם לפה:

Tags, unlike the heavy walls of categories, are nimble, flexible and lightweight:

• You can have thousands of tags, even tens of thousands of them.
  • Users, if you allow them to, can create their own tags to help organize things.
  • Tags don’t imply any kind of security “wall” or permissions.
  • Multiple tags can apply to the same topic, even across categories. If you were running a music forum, you can tag a topic as both “Hip Hop” and “Electronica”. But if you were using categories you’d have to choose one or the other!

In the last year we’ve made considerable enhancements to tags and how they work:

• Users can tag topics themselves, taking the onus off staff.
  • You can restrict who can tag by trust level.
  • You can restrict tags by category.
  • Tag groups allow you to limit which tags can be used together on a single topic.
  • Parent-child tag relationships allow you to define which tags can be used in conjunction with other tags.
  • Users can choose to auto watch tags to create a relevant activity feed
  • Users can view a list of all tags, and filter topics by tag.
  • There are bulk tools to assign tags to many topics at once and to rename tags when necessary.

You can build tag systems with your community to organize content in a way that is intuitive for your users. Here is an example of a tag schema.

אחרי הקריאה הגעתי למסקנה שהקטגוריות צריכות ליהיות משהו כמו:

• פיתוח
  • מחקר
  • פנטסטינג
  • IT ורשתות
  • חומרה
  • חדשות ואירועי סייבר
  • אנשים ברשת (osint, אנונימיות, הגנות וכו’)
  • off-topic

ואז יהיו tags מתאימים (שעליהם צריך לחשוב מעט יותר בקפידה, מה שגם נוגע לנושא האשכול).
לדוגמה: OOP, design patterns, algo, Low-level, C, kernel, pwn ועוד הרבה אחרים.
הייתרון בtags שבאמת ניתן להוסיף יותר מאחד תחת כל פוסט.

זה הודעה שנכתבה במקור על ידי @MeitarR ושוכתבה על ידי כי למיתר נגמרו כמות ההודעות היומיות :stuck_out_tongue:

אני לא יודע עד כמה זה טוב ארגונית מהבחינה שזה בסופו של דבר עושה את הדבר ההפוך ממה שהחלוקה לתת קטגוריות באה מלכתחילה לעשות - אני חושב שיהיה מוזר אם נושא שיש לו תת קטגוריה יוכל להיות בקטגוריית האם עם תיוג, כאילו, אני הייתי מצפה שאם יש תת קטגוריה אני אמצא דברים שקשורים למה שהיא עוסקת בה רק בתוך תת הקטגוריה עצמה, ולא באחת אחרת.

אני ממליץ לשנות את השם של “ללא קטגוריה” (שקיים כרגע, לא יודע אם הוא עדיין יהיה) ל"אחר". זה פשוט נראה פחות Default settings.

אני יכול לנסות להציע קצת ממה שאני מכיר על ניהול קהילות.
ככל שיש יותר קטגוריות, יש פחות תוכן (באופן אבסורדי), והמשתמשים נוטים יותר לזרוק ופחות לפרסם בקטגוריות שהובנו ע"י המנהלים. בד"כ משתמשים אוהבים לבקש הרבה קטגוריות ולהשתמש במעט מהן.
המצב הנוכחי הוא טוב (על גבול הקצת עמוס). ל־Discourse יש מערכת ממש מצוינת של תיוגים שאפשר להשתמש בה, ואפשר גם להגדיר שלכל מי שיש דרגת אמון 2/3 נניח יוכל להוסיף תגים בעצמו, וככה לשמור על זה מספיק דינאמי.